• "Dobre wychowanie z sukcesem nauka, promowanie zdrowia i pogoda ducha"

• Lipiny Górne to malownicza miejscowość Równiny Biłgorajskiej.
      Położona wśród pól i lasów na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, dawny obszar folwarczny Ordynacji Zamojskiej.
      Zalążki osadnictwa datują się na ok. 4 tys. lat p.n.e. Liczba mieszkańców wynosi ponad 1 tys.
      Główne źródło utrzymania to gospodarstwa rolne.
      Okolica przyciąga gościnnością, bogactwem lasów, rozmaitością flory i fauny, w tym rzadkością niektórych gatunków
      oraz czystością powietrza.
      Miejsce godne odwiedzenia to XIX w. drewniany kościół.
      Szkoła Podstawowa w Lipinach Górnych obejmuje swym obwodem wsie Lipiny Górne Borowina i Lewki.
      Jest szkołą jedno ciągową. Zajęcia obowiązkowe odbywają się w godz. 8.00-15.00. Liczba uczniów wraz z oddziałem przedszkolnym w ostatnich latach kształtuje się poniżej 100.
      Warunki Szkoły i kadra pedagogiczna zapewniają wysoki poziom kształcenia i wychowania.

Wszystkich chętnych do współpracy z naszą Szkołą serdecznie witamy w gronie przyjaciół.