• Zapłonęło Światło Wolności

• Nasza szkoła wzięła udział w kampanii społecznej IPN „Zapal Światło Wolności”. 13 grudnia o godz. 19.30 w oknach naszych domów zapłonęły świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego,  w tym roku mija 41.rocznica jego wprowadzenia.

Kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Wówczas na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił  także papież Jan Paweł II.

Wirtualne światło można zapalić na stronie IPN.

• O Hobbicie wiedzą wszystko

• 8 grudnia 2022r. w Szyszkowie miał miejsce Gminny Konkurs Czytelniczy - ,,Hobbit- niezwykła podróż”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Julia Siek, Alicja Kołodziej, Hanna Korpal.

Julia Siek zajęła I miejsce natomiast Alicja Kołodziej III miejsce.

• Wrzuć nakrętki, pomóż Karolkowi!

• Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych i charytatywnych, jakie są organizowane od wielu lat w naszej szkole. Dzięki temu dzieci uczą się nie tylko tego, że śmieci warto segregować, ale mają satysfakcję, że mogą pomóc innym ludziom. Od kilku lat pomagamy niepełnosprawnemu Karolkowi. Chłopcu potrzebne są środki na kosztowną rehabilitację. Rada Rodziców podjęła decyzję o wykonaniu pojemnika na plastikowe nakrętki.  Autorami i wykonawcami projektu byli państwo Derylakowie - rodzice Huberta i Krzysia. Dziękujemy im serdecznie za ogrom włożonej pracy i wspaniałe efekty. Całą społeczność szkolną zachęcamy do wrzucania nakrętek do serca, w myśl zasady, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas.” Serce to symbol miłości, dobroci i wielkoduszności. Każda plastikowa nakrętka wrzucona do naszego szkolnego serca, to mała kropelka dobroci dająca nadzieję i umożliwiająca darmową rehabilitację Karolkowi.

• Mikołaj w Naszej Szkole

• 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj. Rozdawał prezenty, przypominał o dobrym zachowaniu i odpytywał z "pacierza". Było dużo radości. Nikt nie otrzymał "rózgi". Pomocnikami Mikołaja byli nasi Rodzice, którym za wszystko serdecznie dziękujemy.

W przedszkolu grupa młodsza

W przedszkolu grupa starsza

• Mistrzowie Instalingu

• Dnia 2 grudnia 2022r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego pt. "The Master of Insta.Ling". Tytuł "Mistrza Insta.Lingu" zdobył uczeń, który w okresie trzech ostatnich miesięcy korzystał z platformy Insta.Ling najczęściej i najefektywniej wykonywał codzienne sesje słówek.

Oto nasi  Mistrzowie:

klasa IV - Bartłomiej Szyszka