Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji pomocy dzieciom na Ukrainie zorganizowanej w ramach współpracy szkoły z UNICEF.
Informujemy, że przekazaliśmy na konto UNICEF kwotę w wysokości:
640 złotych
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji pomocy dzieciom na Ukrainie zorganizowanej w ramach współpracy szkoły z UNICEF.
Informujemy, że przekazaliśmy na konto UNICEF kwotę w wysokości:
640 złotych
21. 03. 22 uczniowie ósmej klasy uczestniczyli w "dniach otwartych" zorganizowanych przez szkoły ponadpodstawowe w powiecie biłgorajskim. Uczniowie zapoznali się z ofertami edukacyjnymi Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Zapraszamy na fotorelację.
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny w naszej Szkolebył bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym dniu, czyli 21 marca przedszkolaki, uczniowie klas młodszych oraz klasa IV zgodnie z tradycją pożegnały Zimę i powitały upragnioną Wiosnę. Uczniowie klasy III wcześniej przygotowały Marzannę ze słomy symbolizującą odchodzącą Zimę. Marzanna w barwnym korowodzie wyruszyła ze szkoły w stronę pobliskiej rzeki. Nad rzeką zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały Zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona. Następnie głośnym śpiewem nawoływały Wiosnę. Śpiewały piosenki i recytowały dla niej wiersze. Dzieci powróciły do szkoły z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita upragniona pora roku. Mamy nadzieję, że Wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy - kolor zielony.
Uczniowie naszej szkoły uczą się słownictwa języka angielskiego przy wsparciu platformy https://instaling.pl/ Systematyczność jest bardzo istotna w procesie przyswajania słownictwa oraz wielokrotne powtarzanie i używanie opracowywanych słów czy zwrotów. Zachęcamy rodziców do monitorowania postępów swoich dzieci. Wystarczy wejść w zakładkę Rodzic i bezpłatnie zarejestrować się przy pomocy loginu i hasła, które zostały przekazane uczniom przez nauczycieli. Naszym uczniom życzymy wytrwałości i wielu sukcesów w nauce języków obcych.
36 osobowa reprezentacja naszej szkoły (uczniowie, nauczyciele i rodzice) wzięła udział w Jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym, który odbył się 6 marca 2022r. w Biłgoraju.
W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1 marca. Ideą projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Celem biegu jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich po zakończeniu II wojny światowej i jest największym biegiem pamięci w Polsce. Start i meta biegu znajdowały się przed Urzędem Miasta Biłgoraja. Razem z innymi biegaczami pokonaliśmy dystans 1963 metry. Symbolizuje to rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. Lalek, który został zamordowany przez komunistów w 1963 roku w Piaskach na Lubelszczyźnie.
Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy oraz medal za ukończony bieg.
Pobyt w Biłgoraju był też okazją do zwiedzenia Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
Drodzy Rodzice i Uczniowie
Uprzejmie informujemy, iż nasza szkoła włącza się w akcję pomocy dzieciom na Ukrainie pod patronatem UNICEF Polska. Z uwagi na eskalację konfliktu na Ukrainie UNICEF Polska prowadzi zbiórkę finansową, która pozwala realizować działania pomocowe na rzecz dzieci znajdujących się na terytorium Ukrainy. Pracownicy UNICEF są na miejscu i niosą pomoc.
Zebrane środki finansowe w ramach organizowanej w szkole zbiórki charytatywnej przekażemy na konto UNICEF Polska. Pieniądze te mają być przeznaczone min. na zapewnienie dzieciom znajdującym się na Ukrainie dostępu do bezpiecznych schronień, wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych.
Przekaż darowiznę i pomóż razem z nami!
W głębi lasów Puszczy Solskiej, nieopodal wsi Ciosmy jest upamiętnione miejsce, gdzie mieścił się schron Andrzeja Kiszki (1921- 2017), członka Batalionów Chłopskich, a potem Armii Krajowej. Był on najdłużej ukrywającym się żołnierzem wyklętym w powiecie biłgorajskim. Schron był jego ,,domem” przez ponad 9 lat. Został pojmany 30 XII 1961r.
W ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy 8 wraz z delegacją rodziców i nauczycieli udali się do tego historycznego miejsca. O zawiłych losach Andrzeja Kiszki opowiadała p. Elżbieta Przytuła- inicjatorka wyjazdowej lekcji historii.
E.P.
Międzygminne Igrzyska w Tenisie Stołowym
Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie : Oliwia Szyszka klasa VI, Hanna Korpal i Julia Siek - klasa V, wywalczyły awans do Rejonowych Igrzysk w Tenisa Stołowego Drużynowego.Dziewczyny w zawodach międzygminnych, które odbyły się 26.01.22 zajęły I miejsce. W etapie powiatowym, który miał miejsce 04.03.22 wywalczyły II miejsce. W czwartek 10.03.22 będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Powiatowe Igrzyska w Tenisie Stołowym
"Świat bez kobiet byłyb jak ogród bez kwiatów" - Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym Paniom i Dziewczynom.
Od 24 lutego 2022r. na Ukrainie toczy się wojna rozpętana przez Rosję. Ukraińcy bronią swojej niepodległości. Wiele kobiet i dzieci szuka schronienia w naszym kraju. Nie jesteśmy obojętni na ich los. Potępiamy barbarzyństwo i terror. Solidaryzujemy się z Ukrainą i ruszamy z pomocą. 2 marca 2022r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka pluszaków dla dzieci z Ukrainy, w którą licznie włączyli się uczniowie, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Mamie Nikodema dziękujemy za inicjatywę i osobistą pomoc w dostarczeniu miśków do umówionego punktu. Wierzymy, że w tak trudnym czasie nasze pluszaki zapewnią dzieciom odrobinę bezpieczeństwa. Planujemy kolejne formy pomocy.
Od poniedziałku 14 lutego zaczynają się ferie zimowe. Po feriach 28 lutego wracamy do nauki stacjonarnej w szkole. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.
W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają no i sobie też ufają.
Nawet słoniki porcelanowe kotki, żyrafy całe pluszowe,
dziś wysyłają swe Walentynki…
Ja wrzucam moją do Twojej skrzynki śląc w niej całusy takie gorące,
jakby wyssało je całe słońce !
Złap je i spróbuj domyślić się, kto tak szalenie pokochał Cię?
Dnia 11 lutego 2022r . uczniowie klasy I zostali czytelnikami szkolnej biblioteki. Poznali zasady wypożyczania i dbania o książki. Po raz pierwszy samodzielnie korzystali z zasobów biblioteki. Wybrane lektury będą czytać podczas ferii zimowych. Życzymy dobrych wrażeń i przeżywania fantastycznych przygód.
Uczniowie naszej szkoły chętnie czytają książki. Popularną metodą pracy z lekturą stała się tzw. "Lektura w pudełku". Tym razem uczniowie klasy III przygotowali pudelka z rekwizytami dotyczącymi książki Cz. Centkiewicza "Anaruk - chłopiec z Grenlandii". Wybierając przedmioty skojarzone z treścią opowiadania wykazali się dużą pomysłowością i starannością. Wszyscy na piątkę napisali list do Anaruka i bezbłędnie rozwiązali quiz na znajomość lektury. Brawo!!!
Uczniowie klasy IV na lekcji techniki wykonali pracę pn. "Drogowe Koło Fortuny". Wykazali się kreatywnością i starannością. Zabawa z kołem ułatwi im poznawanie znaków i zasad ruchu drogowego. W tym roku czeka ich egzamin na kartę rowerową. Trzymamy kciuki za powodzenie i życzymy bezpiecznej jazdy.
Uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych-Borowinie wraz z wychowawcami wzięli udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Wspólnie przeżyli ciekawą przygodę poznając zagrożone i chronione gatunki zwierząt w Polsce. Pierwszym etapem programu były spotkania edukacyjne na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem na terenie Polski. Dzieci kolejno poznawały poszczególne zwierzęta, różne ciekawostki na ich temat, a także miejsca, w których one występują. Lekcje uatrakcyjniały dzieciom animacje, które z ogromnym zainteresowaniem oglądały, słuchały podcastów oraz książki pt. „Gang Swojaków” czytanej przez wychowawców. Nauczyły się również piosenki pt.„Magiczna przyroda Swojaków”, którą chętnie śpiewają do dziś. W trakcie zajęć powstało wiele prac plastycznych wykonanych przez dzieci, przedstawiających poznane gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych. Ogromną frajdę sprawiało im również wykonywanie zadań wymagających przebywania na świeżym powietrzu, np. gromadzenia jesiennych skarbów, robienia zielników liści jesiennych, zbierania i rysowania liści, szukania tropów zwierząt podczas spaceru, obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, itp. Dodatkową atrakcją i jednocześnie motywacją za wykonanie wszystkich zadań było zgromadzenie kompletu naklejek przedstawiających postacie zwierzątzagrożonych i objętych ochroną w Polsce.Efektem końcowym programu były prace konkursowe, które dzieci wykonywały z wielką radością i ogromnym zaangażowaniem.Powstała mapa małej ojczyzny, na której dzieci przedstawiły zwierzęta zagrożone wyginięciem i chronione w województwie lubelskim. Prace uczniów klasy pierwszej i trzeciej zostały wyróżnione w Ogólnopolskim konkursie „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki Swojaki, a w ręce nauczycieli trafił certyfikat potwierdzający udział w konkursie.
SD
9 lutego 2022 r. o godz. 17.00 Kuratorium Oświaty w Lublinie w ramach „Zawodowego strzału w 10”, organizuje wideokonferencję dla rodziców uczniów klas VIII pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.Na konferencji będą omówione zagadnienia związane z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wyborem dalszego etapu kształcenia. Prelegentami będą eksperci ds. doradztwa zawodowego – p. Iwona Lipiec konsultant ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz p. Ewelina Ciszek i p. Joanna Falandysz doradcy zawodowi ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Zespole Poradni nr 1 w Lublinie. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
Powered by aSc EduPage