• Powitanie Wiosny

• Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny w naszej Szkolebył bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym dniu, czyli 21 marca przedszkolaki, uczniowie klas młodszych oraz klasa IV zgodnie  z tradycją pożegnały Zimę i powitały upragnioną Wiosnę. Uczniowie klasy III wcześniej przygotowały Marzannę ze słomy symbolizującą odchodzącą Zimę. Marzanna w barwnym korowodzie wyruszyła ze szkoły w stronę pobliskiej rzeki. Nad rzeką zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały Zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona. Następnie głośnym śpiewem nawoływały Wiosnę. Śpiewały piosenki i recytowały dla niej wiersze. Dzieci powróciły do szkoły z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita  upragniona pora roku. Mamy nadzieję, że Wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy - kolor zielony.

• Innowacyjny sposób nauki języka angielskiego

• Uczniowie naszej szkoły uczą się słownictwa języka angielskiego przy wsparciu platformy https://instaling.pl/ Systematyczność jest bardzo istotna w procesie przyswajania słownictwa oraz wielokrotne powtarzanie i używanie opracowywanych słów czy zwrotów. Zachęcamy rodziców do monitorowania postępów swoich dzieci. Wystarczy wejść w zakładkę Rodzic i bezpłatnie zarejestrować się przy pomocy loginu i hasła, które zostały przekazane uczniom przez nauczycieli. Naszym uczniom życzymy wytrwałości i wielu sukcesów w nauce języków obcych.

• Pobiegliśmy "Tropem Wilczym"

• 36 osobowa reprezentacja naszej szkoły (uczniowie, nauczyciele i rodzice) wzięła udział w Jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym, który odbył się 6 marca 2022r. w Biłgoraju.
            W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1 marca. Ideą projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Celem biegu jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich  po zakończeniu II wojny światowej i jest największym biegiem pamięci w Polsce. Start i meta biegu znajdowały się przed Urzędem Miasta Biłgoraja. Razem z innymi biegaczami pokonaliśmy dystans 1963 metry. Symbolizuje to rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. Lalek, który został zamordowany przez komunistów w 1963 roku w Piaskach na Lubelszczyźnie.

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy oraz medal za ukończony bieg.

Pobyt w Biłgoraju był też okazją do zwiedzenia Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

• POMÓŻMY DZIECIOM NA UKRAINIE!!!

•  Drodzy Rodzice i Uczniowie

Uprzejmie informujemy, iż nasza szkoła włącza się w akcję pomocy dzieciom na Ukrainie  pod patronatem UNICEF Polska. Z uwagi na eskalację konfliktu na Ukrainie UNICEF Polska prowadzi zbiórkę finansową, która pozwala realizować   działania pomocowe na rzecz dzieci znajdujących się na terytorium Ukrainy. Pracownicy UNICEF są na miejscu i niosą pomoc.

Zebrane środki finansowe w ramach organizowanej w szkole zbiórki charytatywnej przekażemy na konto UNICEF Polska.  Pieniądze te mają być przeznaczone min. na zapewnienie dzieciom znajdującym się na Ukrainie dostępu do bezpiecznych schronień, wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych.

Przekaż darowiznę i pomóż razem z nami!

• Jest takie miejsce…..

• W głębi lasów Puszczy Solskiej, nieopodal wsi Ciosmy jest upamiętnione miejsce, gdzie mieścił się schron Andrzeja Kiszki (1921- 2017), członka Batalionów Chłopskich, a potem Armii Krajowej. Był on najdłużej ukrywającym się żołnierzem wyklętym w powiecie biłgorajskim. Schron był jego ,,domem” przez ponad 9 lat. Został pojmany 30 XII 1961r.

W ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy 8 wraz z delegacją rodziców i nauczycieli udali się do tego historycznego miejsca. O zawiłych losach Andrzeja Kiszki opowiadała p. Elżbieta Przytuła- inicjatorka wyjazdowej lekcji historii.

• Nasza drużyna jest najlepsza!!!

• Międzygminne Igrzyska w Tenisie Stołowym

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie : Oliwia Szyszka klasa VI,  Hanna Korpal i Julia Siek - klasa V, wywalczyły awans do Rejonowych Igrzysk w Tenisa Stołowego Drużynowego.Dziewczyny w zawodach międzygminnych, które odbyły się 26.01.22 zajęły I miejsce. W  etapie powiatowym, który miał miejsce 04.03.22 wywalczyły II miejsce.  W czwartek 10.03.22 będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Powiatowe Igrzyska w Tenisie Stołowym

• Dzień Kobiet

• "Świat bez kobiet byłyb jak ogród bez kwiatów" - Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym Paniom i Dziewczynom.

• Solidarni z Ukrainą - Akcja "Pluszowy miś dla dzieci z Ukrainy"

• Od 24 lutego 2022r. na Ukrainie toczy się wojna rozpętana przez Rosję. Ukraińcy bronią swojej niepodległości. Wiele kobiet i dzieci szuka schronienia w naszym kraju. Nie jesteśmy obojętni na ich los. Potępiamy barbarzyństwo i terror. Solidaryzujemy się z Ukrainą i ruszamy z pomocą. 2 marca 2022r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka pluszaków dla dzieci z Ukrainy, w którą licznie włączyli się uczniowie, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Mamie Nikodema dziękujemy za inicjatywę i osobistą pomoc w dostarczeniu miśków do umówionego punktu. Wierzymy, że w tak trudnym czasie nasze pluszaki zapewnią dzieciom odrobinę bezpieczeństwa. Planujemy kolejne formy pomocy.