• Europejski Dzień Języków Obcych w Naszej Szkole

• Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku. Jego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych. W ramach tego święta każda klasa Naszej Szkoły reprezentowała inny kraj europejski. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie przygotowali plakaty tematyczne dotyczące kultury, geografii i polityki różnych państw.
            Kl.1- Holandia
            Kl.2- Ukraina
            Kl.3- Hiszpania
            Kl.4- Wielka Brytania
            Kl.5- Włochy
            Kl.6- Francja
            Kl.7- Niemcy
            Zadania, które wykonywali uczniowie tego dnia zawierały też elementy śpiewania, słuchania ze zrozumieniem i mówienia w różnych językach.
            Dzień Języków Obcych w Naszej Szkole był przede wszystkim dniem radości i zabawy dla Naszych Uczniów.

• ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU

• Dnia 12 września  w naszej szkole miał miejsce pokaz historyczny „Życie i kultura w średniowieczu”. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii. Poznali obyczaje i kulturę epoki średniowiecza, ekwipunek   i uzbrojenie, dawne narzędzia tortur, gry   i zabawy plebejskie, obejrzeli dużą kolekcję broni i rekwizytów. Każdy   z uczestników miał również możliwość  osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojem średniowiecznego woja.

• "Miej serce i patrzaj w serce" Narodowe czytanie 2022

• 8 września 2022r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Programie "Narodowe czytanie".

Pani Lucyna Przytuła - dyrektor szkoły przypomniała historię tego wydarzenia i zaprezentowała zaproszenie Pary Prezydenckiej do wspólnego czytania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Pani Dorota Cich, nauczycielka j. polskiego przedstawiła życiorys i twórczość autora. W głośnym czytaniu zaprezentowali się: Pani Lucyna Przytuła - dyrektor szkoły, ballada "Romantyczność" i ballada "Pani Twardowska", uczniowie klasy VII, ballada "Lilije", Pani Elżbieta Przytuła - nauczycielka j. polskiego, ballada "Powrót taty".

Na zakończenie przeprowadziliśmy qiuz dotyczący wysłuchanych utworów.

• Dron - pierwsze loty

• W dniu dzisiejszym zaliczyliśmy pierwsze loty Dronem.
            Drony zostały zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"
            Na początek wykorzystaliśmy dedykowaną aplikację na Smartfona.
            W przyszłości będziemy programować drona za pomocą aplikacji Scratch.

Oto krótkie filmiki z naszych poczynań: Link-Lipiny   Link-Potok

Po więcej informacji zapraszamy na stronę laboratoriaprzyszlosci.cba.pl

• Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/23

• 1 września 2022r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele parafialnym. Mszę celebrował proboszcz ks. Stanisław Małysz.

Następnie udaliśmy się do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się ceremoniałem Hymnu Państwowego i Sztandaru. Pani Kazimiera Pawelec powitała wszystkich i przedstawiła nowy skład Pocztu Sztandarowego: chorąży Marcel Magolon, asysta: Oliwia Szyszka i Paulina Gielara. W czasie uroczystości głos zabrała pani Lucyna Przytuła - dyrektor szkoły, która przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej, o 1. i 17. września 1939r. Podkreśliła wartość, jaką jest życie w pokoju. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich poległych i pomordowanych za wolność naszej Ojczyzny, poległych na różnych frontach świata oraz uhonorowaliśmy pamięć osób, które były związane z naszą szkołą m.in. Śp kierownika Franciszka Gruma. Pani dyrektor zachęcała do pracy i nauki, życzyła wszystkim dobrego roku.  W tym dniu spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami. Rok szkolny 2022/23 uważamy za rozpoczęty.