• Szkolny Turniej Speedcuberów

• 17 kwietnia jest Światowym Dniem Kostki Rubika. Uczniowie Szkoły Podstawowejw Lipinach Górnych układali tradycyjną kostę Rubika na czas. W turnieju wzieło udział 13 uczestników.

I miejsce zajął uczeń klasy VIII Mikołaj Korpal

II miejsce zajęła uczennica klasy V Alicja Kołodziej

III miejsce zajęła uczenica klasy V Hanna Korpal

Najszybszy zawodnik ułożył kostkę Rubika w zledwie 45 sekund. Większość uczestników tureniej umie uładać kostkę od początku tego roku szkolnego. Swoją naukę zaczynali od zajęć z opiekunem zawodów Pawłem Tutką.

• "Dęby Katyńskie" - łańcuch pamięci kolejnych pokoleń.

• Nasza szkoła uczestniczy w programie "Katyń ... ocalić od zapomnienia". Od roku 2022r. szczególną pamięcią otaczamy postać majora Kazimierza Feliksa Chmielewskiego zamordowanego w Katyniu przez NKWD strzałem w tył głowy.

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 82. rocznicę tych tragicznych wydarzeń wzięliśmy udział w przedsięwzięciu pn. "Dęby Katyńskie - łańcuch pamięci kolejnych pokoleń. Odbyła się uroczystość utrwalająca pamięć
            o pomordowanych w 1940 r. przez Rosję Sowiecką blisko 22 tys. Polaków. O godz. 12.00 zgromadziliśmy się na placu szkolnym przy Dębie Katyńskim posadzonym w 2010r. dla uhonorowania wszystkich ofiar Mordu Katyńskiego oraz dla upamiętnienia ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Na uroczystość złożyły się: ceremoniał sztandaru, odśpiewanie hymnu państwowego, apel pamięci, wystąpienie dyrektora szkoły.

Informacja o wydarzeniu znajdzie się na wirtualnej mapie województwa lubelskiego
            z fotografiami szkół, które włączyły się akcji.

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka.

• Sukcesy ósmoklasistów!

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w Konkursach Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Do II etapu zakwalifikowali się:

Oliwia Siek- język polski

Karolina Błazik- język angielski

Mikołaj Korpal- matematyka

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się  Mikołaj Korpal i uzyskał tytuł Finalisty Konkursu Matematycznego.

• Gminny Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

• Podobno śpiewać każdy może, ale nie wszyscy potrafią tak pięknie śpiewać w języku angielskim jak uczniowie Naszej Szkoły.

20 kwietnia 2022r. Szkoła Podstawowa w Lipinach Górnych – Borowina zorganizowała Gminny Przegląd Piosenki Anglojęzycznej The Voice of School, podczas którego uczniowie z terenu gminy Potok Górny prezentowali swoje zdolności wokalne i językowe. Do konkursu przystąpiło łącznie 14 uczniów z Naszej Szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Potoku Górnym i Szyszkowie. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale, szczególnie uczennice z klasy I i V. W kategorii klas I-III, Iga Kołodziej zajęła II miejsce, a Sara Rębacz miejsce III. Opiekunem była Beata Bęczkowska. W kategorii klas IV-VIII, Rozalia Bzdyra zdobyła II miejsce, natomiast Alicja Kołodziej zajęła III miejsce. Opiekunem była Anna Serafin.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu.

• Wycieczka przedszkolaków

• 6 kwietnia 2022r. przedszkolaki z grupy młodzszej i starszej wyjechały do Kina Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Obejrzały bajkę "Zając Max - Misja pisanka". Bajka wszystkim bardzo się podobała, jednak najbardziej emocjonujący był przejazd autokarem, bo większość dzieci jechała autobusem po raz pierwszy w życiu. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnych wyjazdów :)

• Wyjazd do kina

• W dniu 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do kina HELIOS w Stalowej Woli. Młodsze dzieci obejrzały film pt. „Za duży na bajki”, natomiast uczniowie klas IV – VIII „Batman”. Dodatkowo wyjazd uatrakcyjniły zakupy w centrum handlowym VIVO!

• Międzynarodowe spotkanie

• W dniu 7 kwietnia 2022r. uczniowie Naszej Szkoły i szkoły podstawowej w Harasiukach wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu online z uczniami szkoły Institut Escola Antaviana w Barcelonie (Hiszpania).W ramach projektu eTwinning „Pen pal project” uczniowie mięli możliwość rozmowy w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, z którymi wcześniej wymienili się listami i kartkami świątecznymi. Spotkanie pozwoliło też naszej młodzieży zaprezentować swój kraj i region za granicą oraz doskonalić umiejętności językowe.

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tys. złotych na zakup wyposażenia do "Laboratorium Przyszłości", rządowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
            Dzięki tej dotacji szkoła zakupiła m-dzy innymi Drukarkę 3D, roboty edukacyjne, zestawy mikrokontrolerów, wysokiej klasy kamerę 4k.
            Wszystkie te elementy wyposażenia są obowiązkowe (zgodnie z regulaminem projektu).
            Więcej na temat Laboratorium można przeczytać na specjalnie utworzonej stronie internetowej laboratoriaprzyszlosci.cba.pl. Tam też będziemy zamieszczać bieżące informacje na temat pracy laboratorium.

• Podsumowanie akcji „ Pomoc dla Ukrainy”

• Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji pomocy dzieciom na Ukrainie zorganizowanej w ramach współpracy szkoły z UNICEF.

Informujemy, że przekazaliśmy na konto UNICEF kwotę w wysokości:

640 złotych

• Ósmoklasiści na dniach otwartych.

• 21. 03. 22 uczniowie ósmej klasy uczestniczyli w "dniach otwartych" zorganizowanych przez szkoły ponadpodstawowe w powiecie biłgorajskim. Uczniowie zapoznali się z ofertami edukacyjnymi Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Zapraszamy na fotorelację.